Budowa farmy fotowoltaicznej w Wiźnie; migawki

Prace budowlane w jednym z aktualnie realizowanych projektów Grupy Assiduus tj. farmy fotowoltaicznej w Wiźnie pod Białymstokiem, postępują. Pierwsze elementy konstrukcji zostały niedawno zainstalowane pod nadzorem naszych inspektorów. Pionowe słupy będące częścią całej konstrukcji  wsporczej, na których zostaną zamontowane panele solarne i inwertery, zostały wbite w ziemię na działce oddanej pod inwestycję i oczekują na dostawę kolejnych części.

Jak mówi dyrektor Assiduus Energia, Arkadiusz Frukacz, “prace posuwają się w bardzo satysfakcjonującym tempie, i o ile planów nie pokrzyżuje nam kaprys pogody lub przesunięcia w dostawie elementów sprowadzanych z zagranicy to ukończenie inwestycji odbędzie się w zakładanym terminie“. Okoliczni mieszkańcy powitali wieści o powstawaniu farmy fotowoltaicznej z entuzjazmem i okazali duże zainteresowanie projektem. Cieszymy się mogąc ubogacać lokalną społeczność o wzorzec odnawialnego źródła energii!

Szanse dla fotowoltaiki w Polsce

Boom na fotowoltaikę wydarzył się w innych częściach naszego globu dużo wcześniej, panele i fotowoltaika stały się czymś w rodzaju standardu przemysłowego w wielu branżach. Pierwsze elektrownie zasilane energią słoneczną powstały w latach 80′ w Stanach Zjednoczonych; ich moc osiągała  właśnie blisko 1 MW. Co ciekawe, pierwsza inwestycja takiego formatu powstała w Polsce dopiero po wejściu do Unii Europejskiej w 2011 r. w Wierzchosławicach! W kolejne kilka lat od tego wydarzenia w obszarze takich inwestycji było okresem dalszego przestoju. Jednak ostatnie lata, szczególnie licząc inwestycje wdrażane od 2017 r., były niewątpliwie początkiem nowej ery rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Polscy przedsiębiorcy przekonali się do technologii fotowoltaicznej i zaufali jej. oraz zrozumieli, że nie ma odwrotu od inwestycji w odnawialne źródła energii. W dzisiejszych czasach panele słoneczne osiągają efektywność ponad 20% dzięki zastosowaniu nowych związków chemicznych w ich budowie, a przy rosnących cenach prądu rachunek ekonomiczny i kierunek działań optymalizacyjnych wydaje się oczywisty.

Biorąc pod uwagę, że w 2018 r. liczba zainstalowanych w Polsce systemów paneli fotowoltaicznych podwoiła się w stosunku do poprzedniego roku, nasza farma w Wiźnie stanowi wręcz modelowy dowód na rozwój branży OZE w naszym kraju. Zapraszamy do odwiedzania naszych aktualności; będziemy na bieżąco informować o postępach w inwestycjach i udostępniać zdjęcia z progresu w ich budowach!

 

Inwestycja w Wiźnie

farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (6)
farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (7)
farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (2)
farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (5)
farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (4)
DCIM100MEDIADJI_0884.JPG
DCIM100MEDIADJI_0871.JPG
DCIM100MEDIADJI_0880.JPG
DCIM100MEDIADJI_0867.JPG
DCIM100MEDIADJI_0870.JPG
DCIM100MEDIADJI_0855.JPG
farma fotowoltaiczna wizna 4max consulting (9) — kopia
DCIM100MEDIADJI_0874.JPG
DCIM100MEDIADJI_0861.JPG
DCIM100MEDIADJI_0850.JPG
DCIM100MEDIADJI_0841.JPG
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

 Oświadczam, że zapoznałem się z i akceptuję Politykę Prywatności.